Opis
Postmodernistična kultura, ki je pravzaprav posledica kulturnega marksizma in njegovega dolgega pohoda skozi institucije, uničuje tradicionalne vrednote, na katerih je zrasla zahodna civilizacija (in tudi Slovenija). Knjiga Zadnji od nas – Kulturne vojne in propad civilizacije v obliki esejev (tematsko urejeni in mestoma dopolnjeni iz bloga Kavarna Hayek, tako da oblikujejo tekoče brano celoto) opisuje in na konkretnih primerih razlaga sodobne pojave in gibanja: od LGBT in kulture smrti do multikulturalizma in omejevanja svobode govora.
Andrej Sekulović v predgovoru: »Avtor Jože Biščak, dolgoletni veteran ne le slovenskega novinarstva, temveč tudi konservativne misli v našem prostoru, se spopada s kulturno vojno in propadom evropske civilizacije, ki ga le-ta povzroča ravno s širjenjem idej kulturnega marksizma in uvažanjem množic globalnega juga v Evropo in ZDA. Pri tem obravnava tako začetke teh subverzivnih idej kot tudi njihovo nenehno stopnjevanje in posledice, ki smo jim priča tudi v Sloveniji.«
Več o knjigi: Če knjižna uspešnica založbe nova obzorja Forum Sao Paulo – Kulturna vojna obravnava dogajanje okoli kulturnega marksizma v Južni Ameriki, se knjiga Zadnji od nas osredotoča na zahodno civilizacijo (s poudarkom na Evropi) in Slovenijo.
Avtor Jože Biščak je v uvodu ne preveč optimistično zapisal: »Evropa (in Slovenija ni izjema) je sredi državljanske vojne. Islam bi s stare celine, če bi ohranili tradicionalne vrednote, z lahkoto pregnali. Džihad se že več kot tisočletje zaganja v nas, a vedno jih je dobil po nosu in se je umaknil. Bil bi zgolj mozolj na obrazu najstnika, ki bi ga preprosto iztisnili. Težava je sovražnik od znotraj. Bije se boj med tradicionalno kulturo in kulturnim marksizmom, ki prinaša multikulturalizem in sprevržene prakse. Ta bitka poteka že najmanj sto let, a kot kaže zdaj, jo tradicionalisti izgubljamo. Če bi želeli zmagati, bi morali vzeti kulturo nazaj. A bojim se, da je že prepozno.«
- obseg: 200 strani
- format: 15,5 x 21,5 cm
- mehka vezava